Харківський метрополітен підтримує встановлення відповідальності за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту
2 травня Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроєкт № 6164 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті». Авторкою законопроекту є народний депутат від партія «Слуга народу» Юлія Грішина. Вказаний законопроєкт встановлює відповідальність за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, які належать до критичної інфраструктури, зокрема й у метрополітен.
 
Робота над законопроєктом № 6164 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті» була розпочата у 2021 році. Його основна мета – посилити безпекову ситуаціюна об’єктах транспорту. Наразі документ вже пройшов вісім комітетів, зокрема комітет з питань транспорту та інфраструктури, комітет з питань правоохоронної діяльності та комітет з питань бюджету.
 
Я приклад, у 2021 році було зафіксовано 24 випадки несанціонованого проникнення та втручання у діяльність КП «Харківський метрополітен».
 
З початку повномасштабного вторгнення окупантів до України, мова йде не тільки про безпеку перевезень, але і про безпеку цивільного населення, котре перебуває на станціях під час повітряних тривог. Так, у період з 24 лютого по 24 травня 2022 року, коли метрополітен функціонував тільки у якості укриття, на станціях знаходило собі безпечний прихисток до 25 тисяч осіб на добу.
 
Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» підтримує встановлення відповідальності за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, ми дякуємо пані Юліі за впровадження цієї інтциативи та закликаємо депутатський корпус проголосувати в цілому за вказаний законопроєкт.