Порядок дій осіб з інвалідністю при необхідності користування метрополітеном

При необхідності користування метрополітеном особи з інвалідністю мають не менш ніж за одну годину до часу прибуття на початкову станцію маршруту проїзду зателефонувати за номером телефону:
(057) 731-00-00 або 0800-507-507 та повідомити назву початкової та кінцевої станцій маршруту проїзду метрополітеном та приблизний час прибуття на початкову станцію.

Після прибуття осіб з інвалідністю на початкову станцію, охоронники супроводжують їх до електропоїзда, а далі охоронники кінцевої станції маршруту зустрічають осіб з інвалідністю біля відповідного вагона електропоїзда та супроводжують їх до виходу.

У супроводженні осіб з інвалідністю на візках обов’язково приймають участь два охоронника. У випадку, якщо на станції знаходиться один охоронник, то для допомоги в супроводженні направляється охоронник з суміжної станції.

Якщо особи з інвалідністю переміщається на візках, а в маршрут проїзду входить станція з ескалатором, то переміщення осіб з інвалідністю здійснюється тільки на резервному ескалаторі. У випадку, якщо резервний ескалатор відсутній, переміщення осіб з інвалідністю здійснюється через інший вестибюль цієї станції, а якщо станція обладнана одним вестибюлем та/або на ній відсутній резервний ескалатор - через найближчу станцію метрополітену, на якій є резервний ескалатор.

У разі прибуття осіб з інвалідністю на початкову станцію маршруту проїзду метрополітеном без попереднього повідомлення по телефону, особи з інвалідністю мають звернутися до працівника служби пасажирських перевезень на вестибюлі та повідомити назву кінцевої станції маршруту проїзду метрополітеном, а далі очікувати охоронників, які будуть супроводжувати їх до електропоїзда.

У такому випадку особам з інвалідністю необхідно враховувати, що час очікування на організацію супроводження буде складати близько однієї години.