Відома українська архітектурна агенція розробила нові літери для станції «Київська»

 

Побачивши новину про тимчасову заміну літер на колійних стінах станції «Київська», представники «balbek bureau» зв’язалися з адміністрацією метрополітену. Керівник агенції Слава Балбек запропонував розробити макети нових літер, відпрацювати пілотний зразок, котрий узгодять з адміністрацією підприємства, після чого буде запущено виробництво керамічних літер.

Наразі вже завершено виробництво пілотного зразка напису в масштабі 1:1. Його виконано в різних техніках і матеріалах, що допомогло митцям впевнитися у фінальному рішенні. Нові літери були змодельовані згідно з архівними фотоматеріалами та геометрією існуючого зразка.

Усі витрати на розробку, виробництво та логістику повністю покривають благодійники. Більшу частину фінансування взяли на себе представники громадського сектору та соціально відповідального бізнесу.

Виготовлені нові літери передадуть співробітникам підприємства для подальшого монтажу на колійні стіни станції.

 Мета цього проєкту - показати на прикладі, що громадські організації та представники влади можуть плідно співпрацювати над налагодженням зв’язків та здобуттям довіри громади.

Наразі проєкт знаходиться на етапі виробництва літер у кераміці та буде невдовзі завершено.

Нагадаємо, що у зв’язку з необхідністю дотримання норм законодавства України було виконано дерусифікацію написів на колійних стінах станції «Київська» з її назвою. На станції було встановлено тимчасове візуальне рішення, що викликало дискусії серед громадськості.

 

Усі фото у матеріалі: «balbek bureau»